Gürcistan Vatandaşlığı Başvurusu

Gürcistan da yaşamanın avantajları bir çok yönden sayılabilecek kadar fazla. Örneğin; Araba fiyatlarının çok çok uygun fiyatlarla alınabilmesi, şirket kuruluşlarının daha uygun maliyetli olabilmesi, Gürcistan da ev kiralarının ucuz olması gibi bir çok avantajı bulunmaktadır. Bu sebeple insanlar Gürcistan’da yaşamak veya Gürcistan vatandaşlığı başvurusu ile ilgili konuları araştırıyor. Plusotogaleri.com sitesinin ekibi olarak web sitemiz de sizlere detaylı bilgieleri daima en doğru şekilde aktarmaya devam edeceğiz. Sitemiz de önemli bilgiler edinebilir dilediğiniz gibi sorularınızı sorabilirsiniz, yanıtlamaktan mutluluk duyacağız. Gürcistan vatandaşı olmak için gereken şartları aşağıda inceleyebilirsiniz.

Gürcistan Vatandaşlığı Başvurusu için Gereken Belge ve Şartlar.

18 yaş üstü olup vatandaşlık almak isteyenler başvuru şartları;

  • Kimliğinizin gürcistan diliyle tercüme edilmiş halinin noter tasdiki.
  • Hazırlayacağınız dilekçenin gürcistan diliyle tercüme edilmiş noter tasdiki.

18 yaşından küçükler için gereken evraklar ve başvuru şartları;

14 yaşından küçük birine vatandaşlık alacaksanız

  • Ailesinin vatandaşlığa dair dilekçe hazırlaması.
  • Hem anne ham babadan muvafakatname.
  • Vatandaşlık alacak çocuğunuzun doğum belgesi
  • Hem anne hem babanın nüfus cüzdanı veya pasaportunun fotopileri.

Yukarıda belirtilen tüm belgeler gürcistan diliyle tercüme edilmiş ve noter tasdiki alınmış olmalıdır.
14 yaşından küçük çocuğunuzun vatandaşlık için hazırlanan kimlik belgesinde fotoğrafı bulunmuyorsa kimlik belgesine (Apostil) vurulması gerekmektedir. Bunu yapan kurum kaymakamlık veya valiliktir.

Eğer çocuğunuz 14 den büyük 18 den küçük ise yine aynı şekilde belirtilen belgeler hazırlatılacak fakat vatandaşlık isteğine dair dilekçesi çocuğun kendisi tarafından yazılması gerekmektedir.

Bunların dışında Gürcistan Vatandaşlığı için herhangi bir belge vs hazırlamanız gerekmemektedir. Yukarıda yazılanlar tamamen günümüzde istenen ve kabul gören belgelerdir. İstenen tüm belgeleri gürcü diliyle tercüme ettirip onaylatmanız yeterlidir. Kaymakamlık da opostil yapılan belgeler tercüme hizmetinin burada ucuz olmasından dolayı burada yapıyoruz, geldiğinizde işlemlerin başından sonuna kadar sizlere hizmet vermekteyiz