B2B - B2C Pazaryeri

B2B - B2C Pazaryeri

E-ticaret denince genellikle akla ilk olarak B2C ya da C2C şirketleri geliyor. Şirketler kullanıcıların alışveriş alışkanlıklarının değişmesiyle beraber e-ticarete ve mobil ticarete yönelmeye başladı. 2012’de B2C harcamalarının dünya genelinde 1 trilyon dolara ulaşmış olması sektörün geldiği noktayı zaten gözler önüne seriyor.

Yalnız henüz popülerleşmemiş bir alan varsa o da B2B sektörü diyebiliriz. Bilmeyenler için kısaca anlatmak gerekirse B2B, şirketler arası ticaret anlamına geliyor. Yani üretici bir firma ürünlerini internet üzerinden toptancılara mal sattığında ve/ya toptancılar perakendecilere internet üzerinden satış gerçekleştirdiklerinde bunun adı B2B oluyor.

Henüz şirketlerin ve üreticilerin çoğu tüketici odaklı düşündükleri için bu alanı biraz göz ardı etmiş durumdalar; ancak B2B’de şirketler arası alım satım olduğu için bu pazardaki işlem ve rakamlar daha büyük. 

B2B’nin bu kadar büyük bir pazar sahibi olmasındaki en büyük etken yukarıda da bahsettiğim gibi şirketler, toptancılar ve perakendeciler arasında ürün alım satımı gerçekleştiği için işlem hacimleri ve ödenen meblağlar oldukça yüksek oluyor.

Exen Grup Yenilikçi fikirleri hızlı ve aktif olarak takip ederek hizmet kalitesini en iyi seviyeye taşımaya devam ediyor. Birçok firma sadece B2B yada B2C şeklinde işlem yapmakta. Biz tüm bu faktörleri bir araya toplayıp, üzerine daha da fazla özellik eklediğimiz sistemimize katılmak, müşteri kitlenizi genişletmek için TIKLAYINIZ